MONTAJ

Firmamızda tasarımı projelendirilmiş her türlü makina ve makina yedek parçaları, ağır sanayiye yönelik makina ve ekipmanları üretilmektedir.Üretilmiş ürünlere yönelik kaynak, boya ve montaj işlemleri de firmamız tarafından sağlanmaktadır
Bir makinanın, aracın parçalarını yolunca bir araya getirip çalışacak hale koymaya montaj (kurma) elenir. Genel olarak, makinalar, teknik araçlar yapıldıkları sırada, arpaları yan yana getirilip kurulduğu gibi, kurulu bir makina başka yere taşınırken de montaja baş vurulur. Çünkü ağır bir makina, karışık bir aygıt bütün olarak taşınamaz. Bu güçlüğü önlemek için makinalar parça parça taşınır, sonra kullanılacakları yerde bir araya getirilirler. Fabrikaların kurulmasında da aynı yola baş vurulur. Makinalar, araçlar yapıldıkları yerde parçalara ayrılıp ambalajlanır. Bu parçalar fabrikanın kurulacağı yere taşınır. Sonra orada bir araya getirilir.

Birçok makinanın montajı ayrı bir bilgi ister. Onun için o makinayı sürekli’ olarak kullanacak ustayla, montaj ustası ayrı kişilerdir. Sinema tekniğinde de, bir filmin çeşitli sahneleri ayrı ayrı çekildikten sonra, bunlar birleştirilerek eserin bütünü meydana getirilir. Bu işe de montaj denir. Gaz alevi, elektrik arkı, lazer, elektron ışını, sürtme, ultrases dalgaları gibi birçok farklı enerji kaynakları kullanılabilir. Endüstriyel işlemlerde, kaynak açık hava, su altı, uzay gibi birçok farklı ortamda gerçekleştirilebilir. Bununla beraber, yapıldığı yer neresi olursa olsun, kaynak çeşitli tehlikeler barındırır. Alev, elektrik çarpması, zehirli dumanlar ve ultraviyole ışınlara karşı önlem almak gereklidir.

"DURSUNOGLU MAKİNA"
SİZE YARDIMCI OLABİLMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ!

25 Yılı aşkın tecrübemizle sizlere hizmet sunmaktayız.

Dilerseniz bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.

İletişimde kalın bizi takip edin.

HİZMETLER

TAKİPTE KALIN

Copyright 2018. All Rights Reserved