BOYA

Firmamızda tasarımı projelendirilmiş her türlü makina ve makina yedek parçaları, ağır sanayiye yönelik makina ve ekipmanları üretilmektedir.Üretilmiş ürünlere yönelik kaynak, boya ve montaj işlemleri de firmamız tarafından sağlanmaktadır
Sanayi boyaları, kullanım amacı geregi tatbik edildikten sonra kuruma süresi maksimum 5 dakikadır. Bu nedenle büyük makine parçalarında ,seri üretimlerde yükleme ve istiflemede kolaylık saglamaktadır. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte bu özelligin yanı sıra daha kaliteli boyaların üretimi gerçeklestirilmistir. Endüstriyel boyayı takip eden ,poliüretan son kat boyalar ve epoksi sonat boyalar sanayi sektöründe ihtiyacı karsılamaktadır. Kardelen boya olarak bu ürün gamının tamamı paket olarak üretilebilmektedir. Her boyanın kendine göre özellikleri, kullanım sekilleri mevcuttur. Bu nedenle bu ürünlerin kullanımları özel bir itina ve kullanım sartlarına harfiyen uyulması gerektedir. Öncelikle boya yapılan yüzeyin kirli ve nemli olmaması gerekmektedir.metal yüzeyler yabancı maddelerden (gres,yag v.b) uygun kimyasallarla tamamen temizlenmelidir. Boya yapılmadan önce yüzeyde olusmus ise pas lekeleri fiziksel olarak (mala ve zımpara ile) tamamen ortamdan uzaklastırılmalıdır. Temizlenen yüzeyler ürünün özelligine göre inceltilmek suretiyle uygun hava sartlarında uygulanmalıdır. Sanayi grubu ürünlerde kesinlikle sentetik tiner kullanılmaz. Kullanıldıgı taktirde boyanın gözle görünür sekilde çürümesine(kesilmesine) sebep olmaktadır. Genelde tabanca ile uygulandıgından dolayı uygulanan yüzeylerde yaklasık 100 ile 150 mikron film tabakası bırakmaktadır. Tabancanın simetrik hareketinin düzgün olmayısı, gaz basıncının sürekli degisimi katlar arasındaki kalınlıklarda degisiklilige sebep olacagından pigment konsantrasyonunun otomatik olarak degismesini saglayacaktır. Buda renklerde ton farkı olusmasına sebep olabilmektedir.

Endüstriyel Boya Incelticisi: Selilozik tiner Uygulama: Rulo,fırça,hava tabancası Metal yüzeylerin üzerine gerekli islemler yapıldıktan sonra önce Kardelen Endüstriyel Astar uygulanır. Astarın burada uygulanma amacı kendisinde sonra uygulanacak olan son kat boyadan maksimum verimlilik elde etmektir. Astar ;yüzeyleri son kat boyaya ön hazırlıktır. Astar boya ham metal yüzeylerde olusturdugu özel film tabakası ile (mikron derecesinde yüzeyin genisletilmesi) son kat boyanın yapısmasında ve dayanımının artmasında büyük rol oynar. Ne yazık ki astar uygulamaları maliyetli,is yükü getiren bir is gibi gözükse de, dayanıklılıgı arttırmak, daha pahalı bir malzeme olan son kat boyanın metrajını arttırarak maliyetli olmasının karsılıgını vermektedir. Genelde son kat boyayı inceltme oranından daha fazla inceltip astar niyetine kullanılması tamamen yanlıstır. Belirlenen oranın dısında yapılan inceltmelerde boya özelligini yitirecektir. Genelde hava tabancası ile kullanılan Endüstriyel boyalar 1,9-2,5’lik meme uçlarına sahip tabancalarla tatbik edilmelidir. Yüzey genisliginin artması durumunda uç açıklıgı arttırılabilir uygulama yapılan yüzeye 40-80 cm uzaklık en dogru yöntemdir. Tabanca ile uygulanan isletmelerde rüzgar almayan yerde uygulama yapılması boya verimliligini arttıracaktır.ikinci kat boya için en az 10 dakika beklenmelidir.Endüstriyel boyanın tam kuruma süresi 1 saat olup kemiklesme süresi 14 saattir.

"DURSUNOGLU MAKİNA"
SİZE YARDIMCI OLABİLMEK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ!

25 Yılı aşkın tecrübemizle sizlere hizmet sunmaktayız.

Dilerseniz bize aşağıdaki numaradan ulaşabilirsiniz.

İletişimde kalın bizi takip edin.

HİZMETLER

TAKİPTE KALIN

Copyright 2018. All Rights Reserved